Yrd. Doç. Dr. KEMAL BAĞZIBAĞLI 

MÜSTEŞAR

 

Kemal Bağzıbağlı 29 Mart 1984 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu Gönyeli İlkokulu’nda okudu. Orta okul ve lise eğitimlerini Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu ve 20 Temmuz Fen Lisesi’nde aldı.

2001 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya gitti. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümü yüksek lisans programından mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi süresince bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra İngiltere’ye giden Kemal Bağzıbağlı, 2013 yılında Birmingham Üniversitesi’nden ekonomi doktorasını aldı. Doktora eğitimini alırken, araştırma görevliliği dışında, Cambridge Resources International Inc. danışmanlık firmasında çalışarak Dünya Bankası, ABD Uluslararası Kalkınma Yardımları Ajansı ve Afrika Kalkınma Bankası’nın sponsor olduğu yönetici eğitim programlarında görev aldı. Kuzey Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya'da yatırım projelerinin değerlendirilmesi ve risk analizi konularında eğitimler verdi. 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde akademisyen olarak çalışmaya başladı. Kasım 2014’ten Ocak 2016’ya kadar Bölüm Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Kemal Bağzıbağlı evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

ZERRİN METCOOĞLU

BAKANLIK MÜDÜRÜ

 

18 Şubat 1965’te Larnaka’da doğdu. İlkokulu Alsancak İlkokulu, Ortaokul ve Lise eğitimini Lapta Yavuzlar Lisesi. 1997’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde işletme, 2005’te yine Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde kamu yönetimi üzerine iki lisans diploması sahibidir.  1990 ile 2005 yılları arasında Muhaceret Dairesi’nde memur olarak görev yaptı. 2005 ile 2018 arasında ise Maliye Teftiş İnceleme Kurulunda Maliye Kıdemli Müfettişi olarak çalıştı. İki çocuk annesidir. Orta derecede İngilizce bilmektedir.  

 

 

 

 

 

RAMADAN BEYSUN

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ

 

21 Mayıs 1983’te Lefkoşa’da doğdu. İlk okul eğitimini Şht Ertuğrul, orta eğitimini Bayraktar Türk Maarif Koleji ve Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Turizm ve İşletme Bölümü’nden mezun olan Beysun 2003 yılında iş hayatına atılarak bir çok şirkette yöneticilik dahil çeşitli görevlerde bulundu. 2007’de kendi işini kuran Ramadan Beysun Halkın Partisi’nin (HP) kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. HP Parti Meclisi üyesi olan Beysun, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndaki görevini devralmadan HP Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütüyordu. YDÜ’de İşletme üzerine Yüksek Lisans eğitimine devam eden Beysun, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

ENİS ELAGÖZ

TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ MÜDÜRÜ

 

27 Ocak 1970’te Larnaka’da doğdu. İlk öğrenimini Yıldırım İlkokulu, orta eğitimi Bekirpaşa Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Lefkoşa Türk Lisesi Matematik bölümünden mezun oldu. 1995’te Doğu Akdeniz Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilmi bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. 1998’de sözleşmeli olarak Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı adına, Telekomünikasyon Dairesi’nde Bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başladı. 1999’da Telekomünikasyon Dairesi’nde kadrolu Bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başladı. 2004 Annan Planı dönemi öncesinde, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı adına Telekomünikasyon yasaları konusunda ara bölgedeki görüşmeci heyetinde görev aldı. Haziran 2016´dan itibaren Telekomünikasyon Dairesi Müdürü olarak görev yapmaktadır. İki çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

 

 

 

 

AHMET AYDIN

TRAFİK DAİRESİ MÜDÜRÜ

 

20 Mart 1978’de Girne’de doğdu. İlkokulu eğitimini Şht Tuncer İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Lefke Avrupa Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksel lisans diploması aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli şirketlerde proje ve tesisat uygulamaları yürüttü. 2004-2016 arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde ülkedeki tüm hastane ve sağlık ocaklarının elektrik tesisatlarının bakım ve onarımında sorumlu mühendis olarak çalıştı. Bir çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.   

 

 

 

 

FUAT ÇELEBİ

PLANLAMA VE İNŞAAT DAİRESİ MÜDÜRÜ

 

02 Temmuz 1972’de Limasol’da doğdu. Trakya Üniversitesinde Mimarlık Lisans, 2002 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans eğitimimi tamamladı. 1994-1997 yılları arasında özel sektörde görev yaptıktan sonra, 1997 yılında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Planlama ve İnşaat Dairesinde III. Derece Mimar olarak ilk Kamu görevine başladı. 2003 yılında  Terfi alarak Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığına II. Derece Mimar olarak göreve başladı. 2009 yılında I. Derece Mimar kadrosuna Terfi alıp 5 Nisan 2012 tarihinde de Kamu Hizmeti Komisyonunca Şube Amiri Mevkisine vekaleten görevlendirildi. 6 Haziran 2016 tarihinde  Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Planlama ve İnşaat Dairesi Müdürü olarak atamış olduğu görevini halen sürdürmektedir. Ayrıca, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığını temsilen 1 Temmuz 2016- 17 Nisan 2018 tarihleri arasında ‘Hazine Malları Kira ve Değer Takdiri Komisyonu ’ üyeliği yapmış olup, 19 Temmuz 2016 tarihinde görevlendirilmiş olduğu ‘Konut Edindirme İdaresi’ üyeliği ile 9 Mayıs 2018 tarihinde görevlendirilmiş olduğu ‘Merkez İhale Komisyonu’ üyeliği görevini halen sürdürmektedir. İyi Derece İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

SÖVÜDA TABAK

 POSTA DAİRESİ MÜDÜRÜ

 

1 Mayıs 1974’te Londra’da doğdu. 1986’da Şehit Tuncer İlkokulu, 1992’de 20 Temmuz Fen Lisesi’nden mezun oldu. Gelir ve Vergi Dairesi, Tapu ve Kadastro Dairesi Müdürlüğü’nde memurluk yaptı. 2007’de Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde iktisat üzerine lisans diplomasını aldı. 2009 yılında Saptama Değerlendirme Tazmin Komisyonu üyeliğine getirildi. 2015 yılında Tapu ve Kadastro Dairesi Müdürlüğü’nde İdari Hizmetler ve Muhasebe Sorumlusu olarak görev yaptı. Aynı yıl Akdeniz Karpaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden İşletme Yüksek Lisans diplomasını aldı. 2016 yılında Posta Dairesi Müdürü olarak atandı. Evli ve iki çocuk annesidir, orta derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

MUSTAFA SOFİ

SİVİL HAVACILIK DAİRESİ MÜDÜRÜ

 

1966 yılında Lisamasol'da doğdu. Orta öğrenimini Türk Maarif Koloji'nde 1984 yılında tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Eloktronik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat fakültelerinden mezun oldu.Mustafa Sofi, Kamu Hizmetine 05/07/1994 tarihinde Maliye Bakanlığı'nda başladı. 17/07/1995 tarihinde Sivil Havacılık Dairesi'ne Elektrik-Eloktronik Mühendisi olarak atandı.2004 yılında idari tasarrufla İdari İşler Şube Amirliği'ne getirildi. 2012 yılında Müdür Muavini oldu.5 Aralık 2013 tarihinden beri Sivil Havacılık Dairesi Müdürlüğü'nü yürütmekte olan Sofi, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

ORAN SOYEL

LİMANLAR DAİRESİ MÜDÜRÜ

 

11 Mart 1960’ta Gazimağusa'da doğdu. İlkokulu Gazi İlkokulunda, orta ve lise eğitimini Namık Kemal lisesinde tamamladı. İstanbul’daki Yüksek Denizcilik Okulu’ndan 1983’te Gemi Makineleri İşletme mühendisi olarak mezun oldu. 8 yıl boyunca gemilerde mühendislik görevi yaptıktan sonra, 1990’da Gazimağusa Liman Başkanlığı’na mühendislik hizmetleri sınıfından mühendis olarak işe başladı. 13 senenin ardından 2003’te 1. Derece makine mühendisi ünvanı alan Soyel, Türkiye’de 17 ay surveyor (gemi denetleme) kursu görerek surveyor belgesi aldı. ISPS (International Ships Ports Security) sertifikası sahibi olan Oran Soyel, Mayıs 2018’de Limanlar Dairesi Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve bir çocuk sahibidir. İngilizce bilmektedir.    

 

 

 

 

 

 

     SERHAN KAZMACI

  KARAYOLLARI DAİRESİ MÜDÜRÜ

    

 

1964’te Lefkoşa’da doğdu. İlk , orta ve lise eğitimini Lefkoşa’da tamamladıktan sonra, Çukurova Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1987’de mezun oldu. İki yol özel sektörde çalıştıktan sonra 1991’de İskan Bakanlığı’nda görev aldı. 1997’de Karayolları Dairesinde 3. sınıf inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladı. Temmuz 2018’de Karayolları Dairesi müdürlüğüne getirildi. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.