BAKAN ATAKAN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ KANBAY'I KABUL ETTİ...

BAKAN ATAKAN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ KANBAY'I KABUL ETTİ...

Atakan: “Anavatan’ın desteğiyle üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur”

Kanbay: “Yapacağınız çalışmalarda, Türkiye’nin tam desteği yanınızda olacak”
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ı kabul etti.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, kabulde yaptığı konuşmasında, KKTC’nin 40’ncı hükümetinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevi üstlenmiş olmasından dolayı Bakan Atakan’ı kutlamak ve yapılacak güzel çalışmalarda Türkiye’nin ve Büyükelçiliğin tam desteğini iletmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti.

“Yapılacak işler, takım halinde, ortaklaşa yapılacak işlerdir” diyen Kanbay, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti coğrafyasında yaşayan halkın, belki de yaşamını en çok etkileyen iki önemli konu hiç şüphesiz trafik ve sağlıktır. Bu iki önemli konudaki sorunları birlikte çözeceğiz” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan da kabulünde yaptığı konuşmasında, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın çok geniş bir perspektife sahip olduğunu, bu alanda birçok güzel projenin tamamlandığını, devam eden projelerin olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti destekli projelerin ve hayata geçirilmesi gereken projelerin olduğunu belirterek, “tüm bu projeler ile ilgili olarak, yeni dönemde daha sıkı bir işbirliği ve görüş alışverişi içerisinde, güzel adımlar atılabileceğine inancım tamdır” dedi.

“Anavatan’ın desteği yanımızda olduğu sürece, üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur” diyen Bakan Atakan, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Print
Posted: Şub 19, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x