BAKAN ATAKAN, TAMAY SOYSAN BAŞKANLIĞINDAKİ TEL-SEN HEYETİNİ KABUL ETTİ.

BAKAN ATAKAN, TAMAY SOYSAN BAŞKANLIĞINDAKİ TEL-SEN HEYETİNİ KABUL ETTİ.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Tamay Soysan başkanlığındaki Tel-Sen heyetini kabul etti

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan ve Yönetimi Kurulu üyeleri bu sabah Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan tarafından kabul edildi.

Kabulde Telekomünikasyon Dairesi Müdürü Eniz Elagöz ve Bakanlık Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun da hazır bulundu.

Kabul sırasında ilk sözü alan Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, Bakan Atakan’ın geçtiğimiz hafta telekomünikasyon altyapısı konusunda sarf ettiği sözlerden sendikanın duyduğu rahatsızlığı aktarırken, sendikanın sadece çalışanların hak ve kazanımlarını değil, ülkenin değerlerini de korumak için çalıştığını söyledi.

Soysan GSM operatörleriyle 2010 yılında yapılan anlaşmadan sonra Telekomünikasyon Dairesi’nin gelir ve hizmetlerde büyük kayba uğradığını belirtti. Soysan, 2010 yılında GSM operatörlerine çıkış izni verilmesiyle birlikte devletin de büyük kayba uğradığını ifade etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan ise bakanlığın yetki alanında bulunan konularda atılacak adımların, gerek sendika gerek oda olsun, o konunun paydaşlarıyla istişare ve diyalog edildikten sonra atılacağını söyledi. Atakan, bakanlığın paydaşlarına da seslenerek iletişimi basın üzerinden değil, doğrudan yapma taraftarı olduğunu, kendisine veya özel kalem müdürüne her zaman ulaşılabileceğini ifade etti.

Print
Posted: Mar 1, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x