GİRNE-DEĞİRMENLİK YOLU'NUN BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR...

GİRNE-DEĞİRMENLİK YOLU'NUN BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR...

Çatalköy-Değirmenlik Yolu’nu (Girne dağ yolu) daha güvenli hale getirmek için 5 Mart 2018’den bu yana devam eden yol bakım onarım çalışmaları bugün itibarıyla tamamlanırken, yola getirilen süreli kullanım sınırlaması da yarın sabahtan itibaren kaldırılıyor. 


Bu kapsamda yaklaşık 5000 m2, 1700 ton asfalt yama çalışması yapılmıştır. Trafik ve yol güvenliğinin artırılması için hasarlı oto korkuluk tamirleri, trafik işaret levhalarının yenilenmesi ve yol çizgilerinin yeniden çizilmesi çalışmaları başlatılmış olup en kısa sürede tamamlanacaktır. 


Son dönemde, özellikle güvenlik eksiklikleri ile gündeme gelen Girne dağ yolunda, söz konusu iyileştirmeler sonrasında trafik güvenliği açısından eski haline göre daha güvenli bir yapı oluşturulmuştur. İhale sürecinde yapılacak yeni güzergah devreye girene kadar gerekli yerlere tamirler yapılacaktır. Buna paralel olarak Polis Genel Müdürlüğü işbirliği ile güzergah boyunca özellikle aşırı yük ve işletme izni ihlalleri kontrolü aralıksız olarak devam edecektir. Süreli sınırlama uygulamamız boyunca gerek sürücülerimizin gerekse bölge halkımızın göstermiş oldukları anlayış ve sabır için de ayrıca teşekkür ederiz.

Print
Posted: Mar 12, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x