TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

7 Mayıs 2018 Pazartesi:

Merkezi Cezaevi‘nde bulunan Hükümlülere ve Cezaevi Personeline Yönelik ‘Trafik Oryantasyon ve Güvenli Sürüş Teorik Eğitimi’

Saat 10.00’da Merkezi Cezaevi’ndeki hükümlülere ve cezaevi personeline yönelik ‘Trafik Oryantasyon ve Güvenli Sürüş Teorik Eğitimi’ gerçekleştirilecektir.

Eğitim 3 saat sürecektir. Eğitim sonunda tüm katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.

 

8 Mayıs 2018 Salı- LEFKOŞA

“TRAFİKTE BENİ FARKET ” Temalı Yürüyüş.

Etkinlik, Saat 09.30’da Şht. Tuncer İlkokulun’dan başlayacaktır. Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Şht. Tuncer İlkokulu öğrencileri, bisiklet grubu, izciler ve Bando ekibi ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği üyelerinin de, katılacağı bir yürüyüş düzenlenmiştir.

Saat 09.30’da Şht. Tuncer İlkokulun’dan haraket edecek yürüyüş korteji, sloganlar ve pankartlarla H.Ilgaz Sokak, Ahmet Tansel Sokak, Bedrettin Demirel Caddesi ve Osman Paşa Caddesi’ni izleyerek, Mehmet Akif Caddesi’nde (Dereboyu’nda) Kemerli Çarşı yanındaki otoparkta konuşmaların yapılması sonrası tamamlanacaktır.

 

9 Mayıs 2018 Çarşamba- LEFKE

“TRAFİKTE BENİ FARKET ” Temalı Yürüyüş.

Etkinlik, saat 09.30’da Lefke İstiklal İlkokulu’ndan, Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile ilkokul öğrencileri, bisiklet grubu, izciler ve Bando ekibi  ile Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin kortejiyle başlayacak, Atatürk Caddesi izlenerek, Osman Adil Petrol önünden geçerek Lefke Belediye Binası önünde toplanması ile gerçekleşecektir.

Etkinlik, konuşmaların yapılması sonrası tamamlanacaktır.

 

10 Mayıs 2018 Perşembe- GÜZELYURT

“TRAFİKTE BENİ FARKET ” Temalı Yürüyüş

Etkinlik, saat 09.30’da Özgürlük İlkokulu’ndan , Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile ilkokul öğrencileri, izciler, bisiklet grubu ve Bando ekibi  kortejiyle başlayacak, ana arter üzerinden çarşı istikametinde ilerlenecek ve sırasıyla, Hasan Cafer Sokak, R. Osman Sokak, Cengiz Ratip Sokak, Alemdar Sokak izlenerek tekrar çarşı istikametine dönülecek ve Atatürk Parkı önündeki alanda toplanması ile gerçekleşecektir. Yürüyüş ardından yapılacak konuşmalardan sonra etkinlik sonlanacaktır.

11 Mayıs 2018 Cuma- GİRNE

“TRAFİKTE BENİ FARKET ” Temalı Yürüyüş.

Etkinlik, saat 09.30’da  23 Nisan İlkokulu’ndan, Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile ilkokul öğrencileri, izciler ve Bando ekibi  kortejiyle başlayacak, Sedat Simavi Caddesi, Ecevit Caddesi, Ramadan Cemil Meydanı ve Ziya Rızkı Caddesi’ni izleyerek, Atatürk Heykeli’nde toplanması ile gerçekleşecektir. Yürüyüş ardından yapılacak konuşmalardan sonra etkinlik sonlanacaktır.

 

14  Mayıs 2018 Pazartesi:

“Özel Eğitim Öğrencilerine” Trafik Eğitimi.

Saat 10.00’da Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencilerine Turkcell Trafik Eğitim Parkında, trafik eğitmenleri tarafından teorik ve pratik olmak üzere iki aşamalı trafik eğitimi verilecektir. Ayrıca katılan öğrenciler  boyama etkinliği yapacaktır. Eğitim sonunda tüm öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

 

16 Mayıs 2018 Çarşamba:

“Trafik Bilgi Yarışması”

Saat 10.00’da, Atatürk Kültür Merkezi (AKM Lefkoşa)  Trafik Kazalarını Önleme Derneği tarafından 6. İlkokullar Arası “Trafik Bilgi Yarışması düzenlenecektir.Trafik Bilgi Yarışmsı’na, Lefkoşa’dan Necati Taşkın İlkokulu, Gazimağusa’dan Serdarlı İlkokulu, Girne’den- Tepebaşı İlkokulu, Lefke’den Yedidalga  İlkokulu ve İskele’den de  Şht. Menteş Zorba İlkokulu öğrencileri katılacaktır.

Print
Posted: May 7, 2018,
Categories: Haberler, Trafik Dairesi,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x