BAKAN ATAKAN, PROJESİ DEVAM EDEN VE TADİLAT GEREKTİREN BAZI YOLLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAKAN ATAKAN, PROJESİ DEVAM EDEN VE TADİLAT GEREKTİREN BAZI YOLLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, devam eden bazı yol yapım projeleri ile bakım ve tadilat gerektiren bazı yollarda bir dizi incelemelerde bulundu.

Bakanlık Özel Kalem Müdürü Ramadan Beysun ve Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın’ın da Bakan Atakan’a eşlik ettiği inceleme gezisinde öncelikle Lefkoşa Güzelyurt güzergahındaki tadilat ve bakım gerektiren bölgelerde incelemelerde bulundu.

Bakım ve tadilat gerektiren bölgeler ile ilgili olarak fizibilite çalışmalarının başlatılması konusunda görüş belirten Bakan Atakan, ardından Güzelyurt Lefke çift şerit yol projesinin başlangıç noktasında devam eden çember yapımı çalışmalarını da yerinde inceledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ve beraberindeki Bakanlık yetkilileri, Güzelyurt – Lefke çift şerit yol projesinin başlangıç noktasındaki incelemelerinin ardından, Girne – Lefkoşa yolu yenileme projesinin kısa süre içerisinde tamamlanacak olan 1’nci etap çalışmalarını yerinde incelemek üzere Girne’ye gitti.

Burada çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alan Bakan Atakan, çalışmaları yerinde inceledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Lefkoşa, Güzelyurt ve Girne bölgesinde bulunan yol yapım projelerini ve tadilat ve bakım gerektiren bazı yol güzergahlarına yönelik gerçekleştirdiği inceleme gezisi kapsamında, Boğaz – Dikmen ve Dikmen – Taşkent yolunda da incelemelerde bulunarak, tadilat ve bakım gerektiren noktaların belirlenmesi ve fizibilite çalışmalarının başlatılması yönünde talimat verdi.

Bakan Atakan ayrıca, Lefkoşa kuzey çevre yolunun geçeceği Taşkent yolu güzergahının bağlantı noktasında da incelemelerde bulunarak, bilgiler aldı.


Print
Posted: May 25, 2018,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«Ağustos 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789