ŞOFÖR OKULU TEMSİLCİLERİYLE AB UYUM TÜZÜKLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

ŞOFÖR OKULU TEMSİLCİLERİYLE AB UYUM TÜZÜKLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Motorlu Araçlar Yol ve Trafik Yasası altında bulunan ve AB uyum süreci çerçevesinde Mayıs 2019’da yürürlüğe girecek olan Sürüş Eğitim ve Sürüş Ehliyetleri Sağlık Tüzüğü, Ehliyet Sınav ve Sürüş Ehliyet Müfettişleri ile ilgili Usul ve Kurallar Tüzüğü ile Şoför Okulları ve Eğitmenleri ile ilgili Esas ve Kıstasları Düzenleme Tüzüğü konularını görüşmek üzere şoför okulu temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakanlıkta geçtiğimiz gün gerçekleşen toplantıya, İngiltere’de uzun yıllar şoför okulu işleten ve eğitmen eğiticiliği yapmış Cemal Sunar da katıldı.

Toplantı sırasında, söz konusu tüzükler ile ilgili şoför okulu temsilcileriyle görüşülürken, Cemal Sunar da bu konularda bakanlık için yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi aktardı ve önerilerini sundu.   

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Bağzıbağlı, şoför okulu temsilcileriyle istişare halinde devam eden süreç çerçevesinde, yakın gelecekte toplantılara devam edileceğini ifade etti.

 

Print
Posted: Tem 19, 2018,
Categories: Haberler, Trafik Dairesi,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x