PAKET POSTA SİSTEMİ ELDEN GEÇİRİLİYOR

PAKET POSTA SİSTEMİ ELDEN GEÇİRİLİYOR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Yenişehir’de hizmet veren “Paket Postanesi”nin yeni binasının hazır olduğunu, önümüzdeki dönemde de Girne ve Gazimağusa’daki paket postaneleri ile birlikte paket posta sisteminin elden geçirileceğini duyurdu.

Bakan Atakan, yarın (23.10.2018) “Bakanlıklar Bölgesi Paket Postanesi” olarak Araç Kayıt Muayene ve Ruhsatlandırma Şube Amirliği’nin eski binasında hizmet vermeye devam edecek paket postanesi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi:

“Yenişehir bölgesinde pek de uygun olmayan fiziki şartlarda hizmet vermeye çalışan “Paket Postanesi” artık eski araç kayıt birimi binasında, daha modern ve daha çağdaş hizmet vermek için gün sayıyor. Daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde hizmet için mevcut altyapı da yenileniyor. Gecikmeler ve kayıplar en aza indirilecek. Sonrasında Girne ve Mağusa paket postaneleri elden geçirilecek. #KKTCPosta”

“Bakanlıklar Bölgesi Paket Postanesi” binasındaki hazırlıklar yaklaşık yedi hafta sürerken, yabancılara daha iyi hizmet verebilme adına veznede İngilizce bilgilendirici levhalar da bulunuyor.

Söz konusu şubeden sadece paket posta hizmeti verilecek. Koli-mektup gönderimi, pul satışı ve para havalesi hizmetlerinin ise önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanıyor.

   
Print
Posted: Eki 22, 2018,
Categories: Haberler, Posta Dairesi,
Comments: 0,
Tags: