BAKAN ATAKAN, TÜRKİYE'NİN LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ ALİ MURAT BAŞÇERİ'Yİ KABUL ETTİ

BAKAN ATAKAN, TÜRKİYE'NİN LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ ALİ MURAT BAŞÇERİ'Yİ KABUL ETTİ

Görevine resmen 1 Kasım’da başlayan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, kabine üyelerine gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan tarafından kabul edildi.

Kabul sırasında konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Büyükelçi Başçeri’nin Kıbrıs’ı çok iyi bildiğini, burada uzun yıllar önemli görevlerde bulunduğunu belirterek Başçeri’nin Lefkoşa Büyükelçisi olarak atanmasının Kıbrıs Türk toplumu için büyük bir şans olduğunu belirtti. Atakan, Büyükelçi Başçeri’ye hitaben “Hoş geldiniz. Yeni görevinizde üstün başarı ve güzel işlere imza atmanızı dilerim” şeklinde konuştu.

Koalisyonu oluşturan parti liderlerinin ardından ilk bakanlık ziyaretini Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na yaptığını belirten Büyükelçi Başçeri, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın İcracı bakanlıkların başında geldiğini, yakın işbirliğinin önümüzdeki dönemde de yapılacak çalışmalarda sürdürüleceğini ve Türkiye olarak yardımcı olmaya devam edeceklerini ifade etti. “Güzel işlere imza atacaksınız biz de katkı vereceğiz. Her türlü imkanımız sizinle birlikte olacak bundan emin olabilirsiniz” diyen Başçeri, geçmişte toplam 6 yıl Kıbrıs’ta görev yaptığını,  bazı gelişme ve yaşananların geçmişini bildiğini ve toplumun hassasiyetleri ile beklentilerine cevap verecek şekilde çalışma imkanı bulacak olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Print
Posted: Kas 7, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: