HAVA TRAFİK PERSONELİ ANTALYA’DA EĞİTİM GÖRÜYOR

HAVA TRAFİK PERSONELİ ANTALYA’DA EĞİTİM GÖRÜYOR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Dairesi hava trafik personeli, Ercan’da yeni yapılması planlanan R-NAV yaklaşma planı ile ilgili Antalya Havalimanı’nda eğitim görmeye başladı.

TC Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğüne bağlı Hava Trafik Müdürlüğüyle yapılan girişimler sonrasında başlayan program çerçevesinde, Aralık 2018 sonuna kadar 38 personel, 10’ar kişilik gruplar halinde eğitime tabi tutulacak.   

Sivil Havacılık Dairesi’ndeki hizmet içi eğitimler çerçevesinde Ocak 2019’da ise “Hava Trafik Amirlik ve personelinin, SMART binasındaki yangın ve depreme karşı hazır bulunma eğitimi” ile “24 saat vardiya sistemi ile çalışan hava trafik personeline ilk yardım sağlık eğitimi” verilecek.

Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Dairesinde 2019’daki hizmet içi eğitimlere, Teknik, İtfaiye, Klima ve Haberleşme Birimlerinde devam edilmesi planlanıyor.

Hava Trafik Kontrol bölümünde çalışan 42 hava trafik kontrolörlerine, geçtiğimiz hafta DRON (İnsansız Hava Aracı) hakkında bilgilendirme maksadıyla iki günlük hizmet içi eğitim verilmişti.

Print
Posted: Ara 5, 2018,
Comments: 0,
Tags: