ENVER ÖZTÜRK

MÜSTEŞAR

1964’te Gaziantepte’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1987 yılında  mezun oldu. Kamu Hukuku dalında Yüksek Lisans  yaptı. 1991-1992 yıllarında YDP Genel Sekreterliği görevinde bulundu. KTFF Ceza Kurulu’nda üç dönem üyelik, bir dönem başkanlık yaptı. 1999-2002 yıllarında Lefkoşa Barosu Başkanlığı, 2004-2006 yıllarında KKTC Barolar Birliği Genel Sekreterliği yaptı. 2006-2007 yıllarında Ekonomi ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı. 2015-2021 yıllarında Kıbrıs İlim Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi ve Adalet Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak dersler verdi. 2020 yılı sonundan itibaren Cumhurbaşkanı tarafından Yüksek Adliye Kurulu Üyeliğine atandı. Mart 2021 tarihinden itibaren LAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı olarak görev yapmaktadır. Nisan 2021 tarihinden itibaren Müsteşar olarak atandığı tarihe kadar YDP Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Bu süreler zarfında Lefkoşa’da oğlu ile birlikte serbest avukat olarak mesleğini sürdürmekteydi. İki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 


 


MUSTAFA YEŞİL

BAKANLIK MÜDÜRÜ

1969 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gazimağusa’da, üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi’nde, devamında yüksek lisans eğitimini ise YDÜ’nde İnsan Kaynakları Yönetimi ana bilim dalında tamamladı. Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nda Personel ve İdari Şube Müdürü, Cumhurbaşkanlığında danışman ve yönetici, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda koordinatör ve Sanayi Dairesinde Müdür olarak görev yaptı.

 

 

 

 

 


AYŞE TOSUNOĞLU

PLAN PROJE MÜDÜRÜ

Mağusa’da 4 Kasım 1976 yılında doğdu. Girne Amerikan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını, Construction Managment üzerine yaptı. 1997-2022 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi’nde kamu görevlisi olarak çalıştı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 


HANDE GÜZOĞLU

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ

1983 yılında Gazimağusa’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Gazimağusa’da tamamladıktan sonra, 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2007’de, yine DAÜ Hukuk Fakültesi’nden yüksek lisans diplomasını aldı. 2010 ylında kendi hukuk bürosunu kurdu. İş hukuku alanında uzman olan Güzoğlu, bu konuda pek çok seminere katılarak sunum yaptı ve makaleler yayımladı. 2019 yılında Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 2021 yılında Ekonomi ve Enerji bakanlığı Özel Kalem Müdürülüğü görevine atandı. Gazimağusa Mahalli Barosu Yönetim Kurulu, Adalet Dergisi Yayın Kurulu ve Mağusa Kadın Merkezi üyeliği yaptı. Genç Hukukçular Derneği kurucu üyesidir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir. Bir çocuk annesidir.

 

 

 

 


DÜRDANE ABİ ACI

KARAYOLLARI DAİRESİ MÜDÜRÜ

1975 Adana doğumludur. Orta ve lise eğitimini Gazimağusa Namık Kemal Lisesinde tamamladı. 1997 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans programını Lefke Avrupa Üniversitesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 19 yıl tarih öğretmenliği görevi yapmış, bir çok dernek ve sivil toplum örgütünde görev almıştır. 2016-2018 tarihleri arasında Gazimağusa Kaymakamlığı görevinde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 

ÖMER KANLI

TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ MÜDÜRÜ

1968 Lefkoşa doğumludur. 1994 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik –Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.  Yüksek Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Yönetimi Programında tamamladı.  1994-1996 yılları arasında askerlik görevini yedek subay olarak tamamladı.  1996-1998 yılları arasında Rumeli Telekom Grubuna bağlı KKTC Telsim GSM firmasında Mühendis olarak görev yaptı.  1998-2002 yılları arasında Rumeli Telekom grubunda Kazakistan ve Gürcistan ülkelerinde GSM şebekesi kurma ve işletme aşamalarında yönetici olarak görev aldı.  2002 -2004 yılları arasında KKTC’de GSM operatörü olarak faaliyet gösteren KKTC Telsim firmasında  GSM uzmanı olarak görev aldı.  2004 yılında Telekomünikasyon Dairesi’nde Mühendis olarak göreve başladı.  2004-20023 yılları arasında Telekomünikasyon Dairesi’nde Transmisyon Bölümünde birçok projenin gerçekleşme sürecinde görev  aldı. 

Çalışma hayatı boyunca mesleği ve kişisel gelişimi ile ilgili birçok yurtiçi ve yurtdışı seminer ve eğitimlere katıldı. Bir dönem Telekomünikasyon Dairesi çalışanları sendikası TEL-Sen’de mali sekreter olarak görev yaptı. İyi derece İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.  

 

 

 

AHMET AYDIN

TRAFİK DAİRESİ MÜDÜRÜ

20 Mart 1978’de Girne’de doğdu. İlkokulu eğitimini Şht Tuncer İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Lefke Avrupa Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksel lisans diploması aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli şirketlerde proje ve tesisat uygulamaları yürüttü. 2004-2016 arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde ülkedeki tüm hastane ve sağlık ocaklarının elektrik tesisatlarının bakım ve onarımında sorumlu mühendis olarak çalıştı. 2016-2018 yılları arasında Karayolları Dairesi Müdürü olarak görev yaptı. Bir çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.   

 

 

 

 

 

FATMA BAYSAL

POSTA DAİRESİ MÜDÜRÜ

1978  yılında Hatay / Kırıkhan ‘da doğdu. OMÜ Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğini bitirdi. Lefke Gazi Lisesi ,Şehit Turgut Ortaokulu ve İrsen Küçük Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmenliği yaptı .Halen İrsen Küçük Ortaokulunda Müdür Muavini olarak görev yapmaktadır. Eğitim Yönetimi ve Denetimi üzerine eğitimine devam etmektedir.MYDD kurucu başkanı olup 5 yıldır da başkanlığını sürdürmektedir .Ülkemizi gerek yurtdışında gerek yurtiçinde akademik bildirilerle temsil etmiştir .Birçok sivil toplum örgütlerine gönüllü destekçidir.

 

 

 

 

 

MUSTAFA SOFİ

SİVİL HAVACILIK DAİRESİ MÜDÜRÜ

1966 yılında Lisamasol'da doğdu. Orta öğrenimini Türk Maarif Koloji'nde 1984 yılında tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Eloktronik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat fakültelerinden mezun oldu.Mustafa Sofi, Kamu Hizmetine 05/07/1994 tarihinde Maliye Bakanlığı'nda başladı. 17/07/1995 tarihinde Sivil Havacılık Dairesi'ne Elektrik-Eloktronik Mühendisi olarak atandı.2004 yılında idari tasarrufla İdari İşler Şube Amirliği'ne getirildi. 2012 yılında Müdür Muavini oldu.5 Aralık 2013 tarihinden beri Sivil Havacılık Dairesi Müdürlüğü'nü yürütmekte olan Sofi, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

OĞUZ AKÇAY

PLANLAMA VE İNŞAAT DAİRESİ MÜDÜRÜ

16 Kasım 1969 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamladı. Lisans eğitimi için 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesine kaydoldu. Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da ve Rusya Federasyonunda büyük şantiyelerde kontrollük, kontrol şefliği ve kontrol amirliği görevlerini yürüttü. 2003 Yılında Sivil savunma Teşkilat Başkanlığı bünyesine katılarak 2007 yılına kadar merkez teşkilinde çeşitli görevlerde bulundu. Ekim 2007 tarihi itibari ile Planlama ve İnşaat Dairesinde III. Derece Mimar kadrosu ile çalışmaya başladı. 19 Kasım 2018 tarihinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Plan Proje Müdürlüğü görevine atandı.17 Nisan 2019 tarihinden beri Planlama ve İnşaat Dairesi Müdürlüğü'nü yürütmekte olan M. Oğuz Akçay, evli ve 1 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

SİNAN GÜNEŞ

METEOROLOJİ DAİRESİ MÜDÜRÜ

6 Nisan 1970 tarihinde doğan Sinan Güneş, ailesi ile birlikte 1975 yılında Girne’ye bağlı Esentepe beldesine yerleşmiş, İlk ve Orta öğrenimini yine Esentepe’de, Lise öğrenimini ise 1987 yılında Lefkoşa Türk Lisesi’nde tamamlamıştır.Üniversite öğrenimine İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde başlayan Sinan Güneş, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Vatani görevini 1996-1998 yılları arasında Yedek Subay olarak Akıncılarda tamamladı. Özel sektörde başlayan çalışma hayatı 2007 tarihinden itibaren Kamuda devam etti. 2007-2018 yılları arasında Meteoroloji Dairesi Hava Tahmin Merkezinde I. Sınıf Hava Tahminci olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü, 2016 yılında ise Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Çeşitli sendika, dernek ve spor kulüplerinde, kurum temsilciliği, başkanlık, genel sekreterlik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Sinan Güneş, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nde bireysel üyedir ve Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2018 yılında Girne İlçe Kaymakamlığı görevine atanmış ve Girne Kaymakamı olarak 5 yıl görev yapmıştır. Kaymakamlık görevi sona erdikten sonra Mayıs 2023 tarihinden itibaren KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda Yerel Yönetimler Danışmanı olarak görev yaptı. 30 Kasım 2023 tarihinden itibaren ise daha önce de görev yaptığı daire olan Meteoroloji Dairesine Müdür olarak atanmıştır. Sinan Güneş, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

AHMET MEVLANAOĞLU

LİMANLAR DAİRESİ MÜDÜRÜ

1967 yılında Limasol'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Güzelyurt'da tamamladı. 1991 yılında Ege üniversitesi mühendislik fakültesi kimya mühendisliğini, 1998 yılında Anadolu üniversitesi işletme fakültesi muhasebe finansman bölümünü, 2003 yılında Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi iktisadi ve idari programlar bölümünün dış ticaret programını ve 2011 yılında ise Anadolu üniversitesi iktisat fakültesi iktisat bölümünden mezun oldu. 1997-2012 tarihleri arasında Gelir ve Vergi dairesinin çeşitli kademelerinde çalıştıktan sonra 2012 yılından itibaren Limanlar dairesi müdürlüğünün muhasebe sorumlusu olarak çalıştı. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonunda hakem ve gözlemci olarak görev yaptı. Mevlanaoğlu evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.