ENVER ÖZTÜRK

MÜSTEŞAR

1964’te Gaziantepte’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1987 yılında  mezun oldu. Kamu Hukuku dalında Yüksek Lisans  yaptı. 1991-1992 yıllarında YDP Genel Sekreterliği görevinde bulundu. KTFF Ceza Kurulu’nda üç dönem üyelik, bir dönem başkanlık yaptı. 1999-2002 yıllarında Lefkoşa Barosu Başkanlığı, 2004-2006 yıllarında KKTC Barolar Birliği Genel Sekreterliği yaptı. 2006-2007 yıllarında Ekonomi ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı. 2015-2021 yıllarında Kıbrıs İlim Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi ve Adalet Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak dersler verdi. 2020 yılı sonundan itibaren Cumhurbaşkanı tarafından Yüksek Adliye Kurulu Üyeliğine atandı. Mart 2021 tarihinden itibaren LAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı olarak görev yapmaktadır. Nisan 2021 tarihinden itibaren Müsteşar olarak atandığı tarihe kadar YDP Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Bu süreler zarfında Lefkoşa’da oğlu ile birlikte serbest avukat olarak mesleğini sürdürmekteydi. İki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 


 


MUSTAFA YEŞİL

BAKANLIK MÜDÜRÜ

1969 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gazimağusa’da, üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi’nde, devamında yüksek lisans eğitimini ise YDÜ’nde İnsan Kaynakları Yönetimi ana bilim dalında tamamladı. Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nda Personel ve İdari Şube Müdürü, Cumhurbaşkanlığında danışman ve yönetici, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda koordinatör, Sanayi Dairesinde Müdür, Trafik Dairesinde Müdür ve Karayolları Dairesinde Müdür olarak görev yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 


AYŞE TOSUNOĞLU

PLAN PROJE MÜDÜRÜ

Mağusa’da 4 Kasım 1976 yılında doğdu. Girne Amerikan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını, Construction Managment üzerine yaptı. 1997-2022 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi’nde kamu görevlisi olarak çalıştı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 


HANDE GÜZOĞLU

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ

1983 yılında Gazimağusa’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Gazimağusa’da tamamladıktan sonra, 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2007’de, yine DAÜ Hukuk Fakültesi’nden yüksek lisans diplomasını aldı. 2010 ylında kendi hukuk bürosunu kurdu. İş hukuku alanında uzman olan Güzoğlu, bu konuda pek çok seminere katılarak sunum yaptı ve makaleler yayımladı. 2019 yılında Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 2021 yılında Ekonomi ve Enerji bakanlığı Özel Kalem Müdürülüğü görevine atandı. Gazimağusa Mahalli Barosu Yönetim Kurulu, Adalet Dergisi Yayın Kurulu ve Mağusa Kadın Merkezi üyeliği yaptı. Genç Hukukçular Derneği kurucu üyesidir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir. Bir çocuk annesidir.

 

 

 

 


KAZIM KAFAOĞLU

KARAYOLLARI DAİRESİ MÜDÜRÜ

24 Mart 1968 yılında Gazimağusa’ya bağlı Çamlıca köyünde doğdu. İlkokulu Çamlıca İlkokulu’nda;  Ortaokulu Gönendere Şehit Zeka Çorba Ortaokulu’nda bitirdikten sonra Liseyi Lefkoşa Türk Lisesi’nde tamamladı.1991 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi “İşletme Fakültesi ( İngilizce ) bölümünden” mezun oldu. Üniversite son sınıfta Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin yürüttüğü “KKTC’deki Üniversitelerin Ülke Ekonomisine Katkısı” konulu araştırma çalışmalarında görev aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 1994- 97 yılları arasında Türk Bankası’nda “Krediler bölümünde” çalıştı.  1997 yılında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı Karayolları Dairesinde “III. Derece Malzeme Memuru” mevkiinde göreve başladı. Üç yıl bu görevi yürüttükten sonra,  “ II. Derece Maliye Memuru” atandı. Bu mevkideki görevi sırasında 4 yıl “Ayniyat Saymanlığı (Kamu Hizmetleri Komisyonu –Vekaleten)  görevini yaptı.  2010 yılında “I. Derece Maliye Memurluğu” mevkiine yükseldi. 2020 yılına kadar bu görevi yürüttükten sonra, vekaleten Karayolları Dairesi’nde Maliye Şube Amirliği görevi yaptı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

ÖMER KANLI

TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ MÜDÜRÜ

1968 Lefkoşa doğumludur. 1994 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik –Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.  Yüksek Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Yönetimi Programında tamamladı.  1994-1996 yılları arasında askerlik görevini yedek subay olarak tamamladı.  1996-1998 yılları arasında Rumeli Telekom Grubuna bağlı KKTC Telsim GSM firmasında Mühendis olarak görev yaptı.  1998-2002 yılları arasında Rumeli Telekom grubunda Kazakistan ve Gürcistan ülkelerinde GSM şebekesi kurma ve işletme aşamalarında yönetici olarak görev aldı.  2002 -2004 yılları arasında KKTC’de GSM operatörü olarak faaliyet gösteren KKTC Telsim firmasında  GSM uzmanı olarak görev aldı.  2004 yılında Telekomünikasyon Dairesi’nde Mühendis olarak göreve başladı.  2004-20023 yılları arasında Telekomünikasyon Dairesi’nde Transmisyon Bölümünde birçok projenin gerçekleşme sürecinde görev  aldı. 

Çalışma hayatı boyunca mesleği ve kişisel gelişimi ile ilgili birçok yurtiçi ve yurtdışı seminer ve eğitimlere katıldı. Bir dönem Telekomünikasyon Dairesi çalışanları sendikası TEL-Sen’de mali sekreter olarak görev yaptı. İyi derece İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.  

 

 

 

AHMET AYDIN

TRAFİK DAİRESİ MÜDÜRÜ

20 Mart 1978’de Girne’de doğdu. İlkokulu eğitimini Şht Tuncer İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Lefke Avrupa Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksel lisans diploması aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli şirketlerde proje ve tesisat uygulamaları yürüttü. 2004-2016 arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde ülkedeki tüm hastane ve sağlık ocaklarının elektrik tesisatlarının bakım ve onarımında sorumlu mühendis olarak çalıştı. 2016-2018 yılları arasında Karayolları Dairesi Müdürü olarak görev yaptı. Bir çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.   

 

 

 

 

 

YAKUP İSKENDER

POSTA DAİRESİ MÜDÜRÜ

21 Mart 1975 Trabzon Sürmene doğumludur. İlkokul eğitimini Sipahi’de, orta okul ve lise eğitimini Erenköy Lisesin’de aldı. 1997’de Atatürk Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Askerliğini 1998, 1999 yıllarında yedek subay olarak yaptı. 1999’dan 2019’a kadar Karpaz Meslek Lisesi’nde tarih öğretmenliği, 2019’dan bu güne kadar da Mehmetçik Orta Okulu’nda müdür muavini olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

MUSTAFA SOFİ

SİVİL HAVACILIK DAİRESİ MÜDÜRÜ

1966 yılında Lisamasol'da doğdu. Orta öğrenimini Türk Maarif Koloji'nde 1984 yılında tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Eloktronik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat fakültelerinden mezun oldu.Mustafa Sofi, Kamu Hizmetine 05/07/1994 tarihinde Maliye Bakanlığı'nda başladı. 17/07/1995 tarihinde Sivil Havacılık Dairesi'ne Elektrik-Eloktronik Mühendisi olarak atandı.2004 yılında idari tasarrufla İdari İşler Şube Amirliği'ne getirildi. 2012 yılında Müdür Muavini oldu.5 Aralık 2013 tarihinden beri Sivil Havacılık Dairesi Müdürlüğü'nü yürütmekte olan Sofi, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

OĞUZ AKÇAY

PLANLAMA VE İNŞAAT DAİRESİ MÜDÜRÜ

16 Kasım 1969 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamladı. Lisans eğitimi için 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesine kaydoldu. Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da ve Rusya Federasyonunda büyük şantiyelerde kontrollük, kontrol şefliği ve kontrol amirliği görevlerini yürüttü. 2003 Yılında Sivil savunma Teşkilat Başkanlığı bünyesine katılarak 2007 yılına kadar merkez teşkilinde çeşitli görevlerde bulundu. Ekim 2007 tarihi itibari ile Planlama ve İnşaat Dairesinde III. Derece Mimar kadrosu ile çalışmaya başladı. 19 Kasım 2018 tarihinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Plan Proje Müdürlüğü görevine atandı.17 Nisan 2019 tarihinden beri Planlama ve İnşaat Dairesi Müdürlüğü'nü yürütmekte olan M. Oğuz Akçay, evli ve 1 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

SİNAN GÜNEŞ

METEOROLOJİ DAİRESİ MÜDÜRÜ

6 Nisan 1970 tarihinde doğan Sinan Güneş, ailesi ile birlikte 1975 yılında Girne’ye bağlı Esentepe beldesine yerleşmiş, İlk ve Orta öğrenimini yine Esentepe’de, Lise öğrenimini ise 1987 yılında Lefkoşa Türk Lisesi’nde tamamlamıştır.Üniversite öğrenimine İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde başlayan Sinan Güneş, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Vatani görevini 1996-1998 yılları arasında Yedek Subay olarak Akıncılarda tamamladı. Özel sektörde başlayan çalışma hayatı 2007 tarihinden itibaren Kamuda devam etti. 2007-2018 yılları arasında Meteoroloji Dairesi Hava Tahmin Merkezinde I. Sınıf Hava Tahminci olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü, 2016 yılında ise Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Çeşitli sendika, dernek ve spor kulüplerinde, kurum temsilciliği, başkanlık, genel sekreterlik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Sinan Güneş, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nde bireysel üyedir ve Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2018 yılında Girne İlçe Kaymakamlığı görevine atanmış ve Girne Kaymakamı olarak 5 yıl görev yapmıştır. Kaymakamlık görevi sona erdikten sonra Mayıs 2023 tarihinden itibaren KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda Yerel Yönetimler Danışmanı olarak görev yaptı. 30 Kasım 2023 tarihinden itibaren ise daha önce de görev yaptığı daire olan Meteoroloji Dairesine Müdür olarak atanmıştır. Sinan Güneş, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

HASAN CURCİOĞLU

LİMANLAR DAİRESİ MÜDÜR VEKİLİ

12 Eylül 1965’te Larnaka’da doğdu. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2011 ve 2019’da Serbest Liman Genel Müdürü olarak atanan Curcioğlu, 2021 yılında Limanlar Dairesi Müdürü olarak atandı. 2023’te Serbest Liman ve Bölge Müdürü olarak atanan Curcioğlu, 2023’ün sonuna doğru Limanlar Dairesi Müdür Vekili olarak atandı. İyi derecede İngilizce bilen Curcioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.