ARIKLI: ERCAN, KKTC’NİN PRESTİJ PROJELERİNDEN BİRİDİR

ARIKLI: ERCAN, KKTC’NİN PRESTİJ PROJELERİNDEN BİRİDİR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ercan Havalimanı terminal binasında incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a eşlik etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı, inceleme öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, KKTC’nin prestij projelerinden biri olan Ercan Havalimanı’na Cumhurbaşkanı Tatar’ı davet ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın, yüklenici firma yetkililerinden havalimanındaki son durumla ilgili bilgi aldığını ifade eden Arıklı, Cumhurbaşkanı Tatar’ın, havalimanını gezerek, yerinde incelemelerde bulunacağını söyledi.

“EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİ İÇİN YOĞUN BİR UĞRAŞ HALİNDEYİZ”

Ercan Havalimanı’nın her geçen gün daha iyiye gittiğini dile getiren Arıklı, normalde bu tip havalimanlarının açıldıktan sonra en az 5-6 ay eksikliklerin giderilmesi için zamana ihtiyaç duyduğunu belirtti. Arıklı, bu zamanı daha da kısaltmak için yoğun bir uğraş halinde olduklarını ifade etti.

Ercan Havalimanı’nın devasa bir havalimanı olması nedeniyle elbette birtakım eksikliklerin olacağını kaydeden Erhan Arıklı, bu eksikliklerin yolcu güvenliği, yolcu konforunu etkilemeyecek eksikliklerin olmasına dikkat ettiklerini kaydetti.

TATAR: SIKINTILAR AŞILIYOR

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da konuşmasında, Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binası ve pistinin, 20 Temmuz günü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin katılımıyla açıldığını hatırlattı. Yeni terminal binasında o günden bugüne çok tecrübeler ve bazı sıkıntılar yaşandığını ifade eden Tatar, bunların bazı endişelere neden olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Tatar, bugün aldığı bilgiler doğrultusunda büyük ölçüde bazı sıkıntıların yaşanmasının normal olduğunu ve bunların aşılmakta olduğunu ifade etti.

Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 6, 2023,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

Web : www.havacilik.gov.ct.tr

 

Telefon : +90 392 600 51 00

Fax : +90 392 231 46 20

E-Posta : info.havacilik@gov.ct.tr