Yrd. Doç. Dr. KEMAL BAĞZIBAĞLI 

MÜSTEŞAR

Kemal Bağzıbağlı 29 Mart 1984 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu Gönyeli İlkokulu’nda okudu. Orta okul ve lise eğitimlerini Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu ve 20 Temmuz Fen Lisesi’nde aldı.

2001 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya gitti. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2009 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümü yüksek lisans programından mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi süresince bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra İngiltere’ye giden Kemal Bağzıbağlı, 2013 yılında Birmingham Üniversitesi’nden ekonomi doktorasını aldı. Doktora eğitimini alırken, araştırma görevliliği dışında, Cambridge Resources International Inc. danışmanlık firmasında çalışarak Dünya Bankası, ABD Uluslararası Kalkınma Yardımları Ajansı ve Afrika Kalkınma Bankası’nın sponsor olduğu yönetici eğitim programlarında görev aldı. Kuzey Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya'da yatırım projelerinin değerlendirilmesi ve risk analizi konularında eğitimler verdi. 2014 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde akademisyen olarak çalışmaya başladı. Kasım 2014’ten Ocak 2016’ya kadar Bölüm Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Kemal Bağzıbağlı evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

ZERRİN METCOOĞLU

BAKANLIK MÜDÜRÜ

18 Şubat 1965’te Larnaka’da doğdu. İlkokulu Alsancak İlkokulu, Ortaokul ve Lise eğitimini Lapta Yavuzlar Lisesi. 1997’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde işletme, 2005’te yine Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde kamu yönetimi üzerine iki lisans diploması sahibidir.  1990 ile 2005 yılları arasında Muhaceret Dairesi’nde memur olarak görev yaptı. 2005 ile 2018 arasında ise Maliye Teftiş İnceleme Kurulunda Maliye Kıdemli Müfettişi olarak çalıştı. İki çocuk annesidir. Orta derecede İngilizce bilmektedir.  

 

 

 

 

 

RAMADAN BEYSUN

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ

21 Mayıs 1983’te Lefkoşa’da doğdu. İlk okul eğitimini Şht Ertuğrul, orta eğitimini Bayraktar Türk Maarif Koleji ve Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Turizm ve İşletme Bölümü’nden mezun olan Beysun 2003 yılında iş hayatına atılarak bir çok şirkette yöneticilik dahil çeşitli görevlerde bulundu. 2007’de kendi işini kurdu. YDÜ’de İşletme üzerine Yüksek Lisans eğitimine devam eden Beysun, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

ENİS ELAGÖZ

TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ MÜDÜRÜ

27 Ocak 1970’te Larnaka’da doğdu. İlk öğrenimini Yıldırım İlkokulu, orta eğitimi Bekirpaşa Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Lefkoşa Türk Lisesi Matematik bölümünden mezun oldu. 1995’te Doğu Akdeniz Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilmi bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. 1998’de sözleşmeli olarak Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı adına, Telekomünikasyon Dairesi’nde Bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başladı. 1999’da Telekomünikasyon Dairesi’nde kadrolu Bilgisayar programcısı olarak çalışmaya başladı. 2004 Annan Planı dönemi öncesinde, Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı adına Telekomünikasyon yasaları konusunda ara bölgedeki görüşmeci heyetinde görev aldı. Haziran 2016´dan itibaren Telekomünikasyon Dairesi Müdürü olarak görev yapmaktadır. İki çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

 

 

 

 

AHMET AYDIN

TRAFİK DAİRESİ MÜDÜRÜ

20 Mart 1978’de Girne’de doğdu. İlkokulu eğitimini Şht Tuncer İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Türk Maarif Koleji’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Lefke Avrupa Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksel lisans diploması aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli şirketlerde proje ve tesisat uygulamaları yürüttü. 2004-2016 arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde ülkedeki tüm hastane ve sağlık ocaklarının elektrik tesisatlarının bakım ve onarımında sorumlu mühendis olarak çalıştı. 2016-2018 yılları arasında Karayolları Dairesi Müdürü olarak görev yaptı. Bir çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.   

 

 

 

 

 

MUSTAFA SOFİ

SİVİL HAVACILIK DAİRESİ MÜDÜRÜ

1966 yılında Lisamasol'da doğdu. Orta öğrenimini Türk Maarif Koloji'nde 1984 yılında tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Eloktronik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat fakültelerinden mezun oldu.Mustafa Sofi, Kamu Hizmetine 05/07/1994 tarihinde Maliye Bakanlığı'nda başladı. 17/07/1995 tarihinde Sivil Havacılık Dairesi'ne Elektrik-Eloktronik Mühendisi olarak atandı.2004 yılında idari tasarrufla İdari İşler Şube Amirliği'ne getirildi. 2012 yılında Müdür Muavini oldu.5 Aralık 2013 tarihinden beri Sivil Havacılık Dairesi Müdürlüğü'nü yürütmekte olan Sofi, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

 

SERHAN KAZMACI

KARAYOLLARI DAİRESİ MÜDÜRÜ

1964’te Lefkoşa’da doğdu. İlk , orta ve lise eğitimini Lefkoşa’da tamamladıktan sonra, Çukurova Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1987’de mezun oldu. İki yıl özel sektörde çalıştıktan sonra 1991’de İskan Bakanlığı’nda görev aldı. 1997’de Karayolları Dairesinde 3. sınıf inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladı. Temmuz 2018’de Karayolları Dairesi müdürlüğüne getirildi. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

 

 

 

 

 

OĞUZ AKÇAY

PLANLAMA VE İNŞAAT DAİRESİ MÜDÜRÜ

16 Kasım 1969 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamladı. Lisans eğitimi için 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesine kaydoldu. Mimarlık Bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da ve Rusya Federasyonunda büyük şantiyelerde kontrollük, kontrol şefliği ve kontrol amirliği görevlerini yürüttü. 2003 Yılında Sivil savunma Teşkilat Başkanlığı bünyesine katılarak 2007 yılına kadar merkez teşkilinde çeşitli görevlerde bulundu. Ekim 2007 tarihi itibari ile Planlama ve İnşaat Dairesinde III. Derece Mimar kadrosu ile çalışmaya başladı. 19 Kasım 2018 tarihinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Plan Proje Müdürlüğü görevine atandı.17 Nisan 2019 tarihinden beri Planlama ve İnşaat Dairesi Müdürlüğü'nü yürütmekte olan M. Oğuz Akçay, evli ve 1 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

RAİF İLKER BURAN

METEOROLOJİ DAİRESİ MÜDÜRÜ

07 Aralık 1972 yılında Lefkoşa’da doğdu. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Lisans bölümünü bitirdi. 13 Kasım 2000 tarihinden itibaren Meteoroloji Dairesi kadrolarında Gözlemci , Hava Tahmincisi , Kurs Eğitmeni ve Meydan Meteoroloji Sorumlusu olarak görev yaptı . 05 Mart 2014 tarihi itibarı ile Meteoroloji Dairesi Müdürü olarak atanmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

HAVVA KOZOK

PLAN PROJE MÜDÜRÜ

2 Aralık 1970 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu, Şehit Yalçın İlkokulu,  Ortaokulu Şehit Hüseyin Ruso ve lise eğitimini Lefkoşa Türk Lisesi Fen Bölümünden tamamladı. 1997’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, 2004’de ise Anadolu Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari  Programlar bölümünün Dış Ticaret bölümü ve 2007’de Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Fakültesinde İşletme Bölümünü tamamladı.1990-1997 yıllarında Gelir ve Vergi Dairesinde memur olarak görev yaptı. 1997-2008 yıllarında ise Hazine ve Muhasebe Dairesinde Kıdemli Maliye Memuru olarak görev yaptı. 2008-2016 yıllarında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığın’da Hazine Kontrolörü olarak görev yaptı. 2016-2019 yıllarında KKTC  Başbakanlık Hazine Kontrolörü olarak görev yaptı. Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen “ Kamu İç Mali Kontrol “ projesi kapsamında 2010-2014 yılları arasında çalışma grubunda görev aldı. Evli ve bir çocuk annesidir. Orta derecede ingilizce bilmektedir.

 

 

 

HASAN ŞENTÜRK

POSTA DAİRESİ MÜDÜRÜ

13 Nisan 1970 yılında Limasol’da dünyaya gelen Şentürk, ilköğrenimini Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu'nda, orta öğretimini Şehit Turgut Ortaokulu’nda ve Lise eğitimini de Kurtuluş Lisesi’nde tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Spor Yöneticiliği bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 1992’de tevziatçı olarak Posta Dairesi’nde göreve başladı. Dairenin değişik kademelerinde görev yaptı ve Nisan 2019’da I.Derece Şube Amiri (Güzelyurt) olarak atandı. Şentürk, özellikle futbol ve atletizm camiasında bilinen bir kişiliktir. Evli ve iki çocuk babasıdır.