"TRAFİK EĞİTİM PARKLARININ YAYGINLAŞMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

"TRAFİK EĞİTİM PARKLARININ YAYGINLAŞMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanılığının girişimi ve T.C Lefkoşa Büyükelçiliğinin katkıları ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Trafik Kazalarını Önleme Derneği’ne (TKÖD) hibe edilen Emniyet Kemeri Eğitim Simülatörü, TKÖD Simülatör Eğitim Alanında düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Etkinliğe Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel ile birlikte Kolordu ile Polis Genel Müdürlüğü yetkilileri ve diğer davetliler katıldı.

Tanıtım etkinliğinde konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel, 2012’den bu yana sürüncemede olan bir projenin hayata geçiriliyor olması nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Üstel, ülkemizin kanayan yarası olan trafik konusunda insanlarımızı ve özellikle çocuklarımızı bilinçlendirmenin önemine işaret ederek, trafik eğitimi ile ilgili önemli bir eserin açılışının yapıldığını kaydetti.

“Özellikle Anavatanımız Türkiye Cumhuriyetinin Lefkoşa Büyükelçisine ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının kuruluşu TİKA’ya buradan yürekten teşekkür ediyorum” diyen Ünal Üstel, ülkenin bu tür projelere ihtiyacı olduğunu, benzerlerinin de her ilçede bulunması gerektiğinin altını çizdi. Bakan Üstel sözlerine şöyle devam etti:

“Trafikte her gün yaşadığımız kazalar ve ölümlere hep birlikte üzülüyor, sıkıntılarını birlikte yaşıyoruz. Bu nedenle trafikte eğitim çok önemlidir. Küçük yaşlardaki çocuklarımızı, okuldan başlayarak ehliyet almaya yaşına gelinceye kadar ve bu tip parklarda, bir kaza halinde neler olabileceğini, bir kemerin ne kadar önemli olduğunu yerinde uygulayarak görmek çok önemlidir. O yüzden buna öncülük eden dernek başkanımıza ve katkı koyan diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tip parkların ülkemizde daha da yaygınlaşması için bakanlık olarak TKÖD ile birlikte öncülük edeceğiz. Ülkenin buna büyük ihtiyacı vardır. Bu duygularla bu güzel projeye katkı koyan herkese yürekten teşekkür eder hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Print
Posted: Oca 12, 2021,
Categories: Haberler, Trafik Dairesi,
Comments: 0,
Tags: