ÖNEMLİ BİR SORUN DAHA ÇÖZÜLÜYOR: TOPLU TAŞIMAYA ÇAĞDAŞ SİSTEM GELİYOR

ÖNEMLİ BİR SORUN DAHA ÇÖZÜLÜYOR: TOPLU TAŞIMAYA ÇAĞDAŞ SİSTEM GELİYOR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, toplu taşıma konusunda düzenleme yapılması için gerekli çalışmaların ilerletilmesi konusunda bakanlık ile sektör temsilcileri arasında mutabakat sağlandığını açıkladı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Canaltay, geçtiğimiz hafta toplu taşıma sistemleri ile ilgili bilgi edinmek üzere Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın başkanlığında, Düzce ve Ordu’da incelemelerde bulunan heyeti kabul etti.

Bakan Canaltay, ülkede toplu taşımanın yetersiz olduğunun, bu sorunu çözmek için ilgili daire müdürleri ve sektörle çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Canaltay, “toplu taşımanın modern ve sürdürülebilir bir sisteme oturtulması için, yasal ve teknik çalışmaların ilerletilmesi konusunda sektör ile mutabakata varıldı. Trafik yoğunluğunu giderecek, aracı olmayan bireylerin de ülke içerisinde istedikleri noktaya ulaşabilmelerini sağlayacak, dolaylı olarak çevre ve ekonomimize büyük katkısı olacak bir ulaşım sisteminin kurulması için bakanlık olarak çalışmalarımızı sürdürüp sonuçlandırmak istiyoruz” dedi. ccee

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Trafik Dairesi ile Telekomünikasyon Dairesi müdürleri ile Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (KTÇ-KARİŞ) ve Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Derneği  (KTTTD) yetkilileri, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin davetlisi olarak geçtiğimiz hafta Düzce ve Ordu’da incelemelerde bulunmuştu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, Ordu Ulaşım Daire Başkanı Özgür Dayı, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Adem Yavuz ile görüşmeler gerçekleştiren heyet, elektronik ücret toplama sistemleri başta olmak üzere toplu ulaşım ile ilgili yenilikler hakkında bilgi aldı.

Özellikle elektronik ücret toplama sistemleri hakkında detaylı incelemelerde bulunan heyet,

Ülkemizde toplu taşımacılık alanında düzenleme yapılması ile ilgili gerekli çalışmaların devam ettirilmesi konusunda ulaştırma bakanlığı ile sektör arasında mutabakat sağlanmıştır.

Ordu ve Düzcedeki ziyarete Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, Telekomünikasyon Dairesi Müdürü Enis Elagöz ile KTÇ-KARİŞ ve KTTTD yetkilileri katıldı.  

Print
Posted: Kas 6, 2021,
Categories: Haberler, Trafik Dairesi,
Comments: 0,
Tags: