"4.5/5G’YE GEÇİŞ ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ"

"4.5/5G’YE GEÇİŞ ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ"

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, üzerindeki itilafların kaldırılmasıyla birlikte Güzelyurt- Lefke Bölünmüş Anayolu’nun kısa sürede tamamlanıp halkın hizmetine sunulacağını, 4.5/5G’ye geçiş için de çalışmalara hız verdiklerini açıkladı.

Uzun süredir çözüm bekleyen sorunları kısa sürede çözdüklerini belirten Canaltay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

“Yarım kalan yol projelerinin tamamlanması için yoğun bir çaba ortaya koyduk. Kısa vadede Lefkoşa Çevre Yolu hizmete açıldı, şimdi de 9 yıldır bekleyen Güzelyurt- Lefke yolunun yarım kalan kısmı üzerindeki ihtilafları kaldırdık. Kısa sürede o da tamamlanarak halkın hizmetinde olacak.

Göreve geldiğim anda, kısa sürede erken seçime gideceğimizin de bilinci ile, "pratik çözüm bekleyen sorunları çözeceğiz" demiştim, çözdük.”

4.5/5G’YE GEÇİLMESİ ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ

“Şimdi de, ülkemize yakışmayan, devamında ciddi bir teknolojik hamle gerektiren 3G'den 4.5/5G'ye geçilmesi için çalışmalarımıza hız verdik. Bu noktada, ülkemizdeki GSM şirketleri, Bilgi Teknolojileri Haberleşme Kurumu (BTHK), Telekomünikasyon Dairesi ve Bakanlık yetkililerimizi bir masa etrafında topladık.

Bu ayıbı ortadan kaldırmak ve ülkemizi çağdaş bir teknoloji alt yapısına kavuşturacak adımın atılması için en hızlı şekilde davranılması gerektiğinin bilincindeyim. Bahanelerin arkasına saklanmadan, bürokratik engelleri de en hızlı şekilde aşarak bir sonuca varacağız, kararlıyız. Anlayışla emek ortaya koyan ve bu çerçevede çalışan herkese teşekkür ederim.”

Print
Tags: