Posted: Ara 27, 2018

BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Motorlu Araçlar Mukayyitliği, Araç Kayıt ve Ruhsatlandırma Şubesi ve Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi’nde Bulunan Bilgilerin Sigorta Bilgi Merkezi’ne Elektronik Ortamda Aktarılmasına İlişkin Protokol, bugün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda imzalandı.  

Devamı
Posted: Ara 19, 2018

KKTC PLAKALI ARAÇLAR NAKDİ TEMİNAT GÖSTERMEDEN TAŞIMACILIK YAPABİLECEK

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün imzaladığı kararla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti plakalı araçlara TC ile KKTC arasında belirli bir kota çerçevesinde uluslararası taşımacılık yetkisi verildi.

Devamı
Posted: Ara 7, 2018

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Girne-Lefkoşa Anayolu Ciklos mevkiinde meydana gelen elim olay sonucu 4 gencimizi kaybettik. Gençlerimize tanrıdan rahmet, yaslı ailelerine ve tüm halkımıza başsağlığı dileriz. Acımız tarifsizdir.

Yine bu çerçevede özellikle sosyal medya ve basında sıklıkla rastladığımız “hatalı” bilgileri düzeltmek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamayı paylaşmak durumundayız.

Devamı
Posted: Ara 5, 2018

HAVA TRAFİK PERSONELİ ANTALYA’DA EĞİTİM GÖRÜYOR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Dairesi hava trafik personeli, Ercan’da yeni yapılması planlanan R-NAV yaklaşma planı ile ilgili Antalya Havalimanı’nda eğitim görmeye başladı.

Devamı
Posted: Ara 5, 2018

HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİNE DRON EĞİTİMİ VERİLDİ

Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Dairesinin Hava Trafik Kontrol bölümünde çalışan 42 hava trafik kontrolörlerine, DRON (İnsansız Hava Aracı) hakkında bilgilendirme maksadıyla iki günlük hizmet içi eğitim verildi.

Devamı
12