ARIKLI: YOL, LAPTA OTELLER BÖLGESİNE KADAR DEVAM EDECEK

ARIKLI: YOL, LAPTA OTELLER BÖLGESİNE KADAR DEVAM EDECEK

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile Başbakan Ünal Üstel, Alsancak yolu ikinci etap yolunda çalışmaların devam ettiği noktada incelemelerde bulundu ve şirket yetkililerinden çalışmalarla ilgil bilgi aldı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı, bölgedeki çalışmalara ciddi özen gösterdiklerini ifade ederek, bütçede kaynak hazırlandığını ve 2 bin 200 metrelik alanın tamamlanacağını belirtti.

Arıklı, kaynak yaratma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol çalışmasının Lapta oteller bölgesine kadar devam edeceğini de ifade etti. Haziran sonuna kadar buradaki işlemlerin tamamlanacağını ifade eden Arıklı, şirkete teşekkür etti.

Başbakan Ünal Üstel ise incelemeleri sonrasında ikinci etap yol çalışmaları ile ilgili teknik bilgiler verdi. İhaleyi üstlenen şirket direktörü Hüseyin Tüfekçi, birinci etap çalışmalarının ardından ikinci etap çalışmalarına başladıklarını, telefon, su, fiber optik kabloları, aydınlatma altyapı işlemlerinin ardından bugün ve yarın temel dökümün biteceğini ve trafiğin rahatlayacağını söyledi. Tüfekçi, bölgeden günde 30-35 bin araç geçişi olduğunu ifade ederek, üç gün durmadan çalışmaların devam edeceğini ve hafta sonuna kadar ilk katın biteceğini kaydetti.

Lapta Alsancak Çamlıbel Belediye Başkanı Ataser de, bölgenin en büyük sorunu olan trafik ve altyapıya önemli bir yatırım yapıldığını ifade ederek, bölge trafiğini rahatlatacak çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Ataser, Bakan Arıklı’nın açıklamaları doğrultusunda üçüncü etabın da devam edecek olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Print
Yayınlanma tarihi: Nis 4, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler, Karayolları Dairesi,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

Telefon : +90 392 228 32 42

Fax : + 90 392 228 75 09

E-Posta : info.karayollari@gov.ct.tr