K.T. Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Şti.Ltd.

ADB/KMT EĞİTİM ve SINAVININ BEŞİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ADB/KMT EĞİTİM ve SINAVININ BEŞİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işbirliğinde, K.T. Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Şti. Ltd.’in katkılarıyla düzenlenen Amatör Denizci Belgesi (ADB) Kısa Mesafe Telsiz (KMT) Operatörlüğü eğitim ve sınavının beşincisi Yakın Doğu Üniversitesi’nde (YDÜ) gerçekleşti.

YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4’te gerçekleştirilen eğitim ve sınava 168 kişi katıldı. ADB ve KMT Operatörlüğü eğitimleri T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Denizcilik Genel Müdürlüğü Denizcilik Survey Mühendisi Seda Türker Şahin tarafından verilirken, ardından sınavlara geçildi. ADB ve KMT Operatörlüğü sınavlarında başarılı olanlar, 24 metreye kadar motorlu, telsizli özel tekne kullanma yeterlilik belgelerine sahip olacak.

KATILIMCILARIN DİKKATİNE!

7 Mart 2020 tarihinde gerçekleşen ADB/KMT Operatörlüğü sınavına katılanların; başvuru formu, iki adet vesikalık fotoğraf, kimlik kartı fotokopisi, sürüş ehliyeti fotokopisi ve kamu görevlisi olmayanların, ikamet ettikleri ilçenin polis müdürlüklerinden alacakları karakter belgesi veya T.C. e-devlet üzerinden alınacak adli sicil kaydını, 20 Mart 2020 Cuma mesai bitimine kadar Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Arşiv bölümüne ulaştırmaları gerekmektedir.

Tercih edenlerin, vesikalık ve belgeleri tarayıp (scan) basin.ulastirma@bub.gov.ct.tr adresine veya 0548 863 74 54’e (whatsapp mesajı olarak), JPEG formatında göndermeleri önemle rica olunur.

Sürüş ehliyeti sahibi olmayan katılımcıların Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nden sağlık raporu getirmeleri gerekmektedir. Başvuru formuna www.bub.gov.ct.tr/BASIN ve HALKLA İLİŞKİLER/ADB-KMT’den ulaşılabilir.  

Katılımcılar, iki hafta içerisinde bakanlığımızın internet sitesinden yayınlanacak olan listelerde, isimlerinin karşısında bulunan ödeme koduyla birlikte herhangi bir Halk Bank şubesine gidip belge harcı yatırımı yapmaları gerekmektedir. Belge harcı yatırımı yapanlar, ödemenin yapıldığını gösteren banka dekontu ile birlikte bakanlığımızın arşiv bölümünden belgelerini alabilecektir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi, mesai saatleri içerisinde +392 601 15 35 veya 0548 863 74 54 numaralı telefonlardan temin edilebilir.

Print
Tags:


Web : www.ktgemikurtarma.org

Telefon : +90 392  815 57 06 / 815 57 30

Fax : +90 392 815 56 64

E-Posta : info.kiyiemniyet@gov.ct.tr