ARIKLI: ÇAM KESE BÖCEĞİ İLE MÜCADELEYE KATKI KOYACAĞIZ

ARIKLI: ÇAM KESE BÖCEĞİ İLE MÜCADELEYE KATKI KOYACAĞIZ

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, bakanlığa bağlı Posta Dairesi’nin çam kese böceği ile mücadeleye katkı sağlayacağını, bu amaçla satışa sunulacak pul serisinden elde edilecek gelirin, çam kese böceği ile doğal mücadele için kullanılacağını söyledi. Bakan Arıklı, ülke doğasını korumak adına bakanlık olarak çam kese böceği ile mücadeleye katkı koyacaklarını belirtti. 

Bakan Arıklı, dün Taşkent Doğa Parkı ekibi kabul ederek çam kese böceği ile mücadele ve Taşken Doğal Parkı’nın doğa, çevre ve yaban hayatı yararına gerçekleştirdiği faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kabulde, bu yıl tüm ülkede ciddi zararlara yol açan çam kese böceği mücadelesinde Orman Dairesi ile işbirliği içerisinde yürütülen çalışmalar konusunu el aldıklarını belirten Arıklı, çam kese böceği ile mücadele için kullanılan predatör böcek (Calosoma sycophanta), parazit sinek (Phryxe caudata), Büyük Baştankara ve İbibik kuşları için önümüzdeki dönemde Posta Dairesi tarafından bir pul serisi çıkarılacağını ve elde edilecek gelirin çam bu amaçla kullanılcağını ifade etti. Bakan Arıklı, çam kese böceği ile mücadele için tasarlanacak pul serisinin, 2024 başından itibaren basılıp satışa sunulacağını kaydetti.

Print
Yayınlanma tarihi: Tem 28, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler, Posta Dairesi,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

Web :www.posta.gov.ct.tr

Telefon :
+90 392 228 59 82

Fax :
+90 392 228 86 18

E-Posta : info.posta@kamu.ct.tr