“POSTA DAİRESİ KIRSAL KALKINMAYA KATKI SAĞLAYACAK”

“POSTA DAİRESİ KIRSAL KALKINMAYA KATKI SAĞLAYACAK”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, 9 Ekim Dünya Posta Günü nedeniyle mesaj yayımladı:

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, 9 Ekim Dünya Posta Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Posta Dairesi’nin zor günlerde verdiği hizmete işaret ederek, Dairenin gelecekte de kırsal kalkınmaya ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Arıklı mesajında şu ifadelere yer verdi:  

“Uzaktan haberleşmenin temeli posta hizmetleri, insanlık tarihine yön vermiş, imparatorlukların kurulması ve gelişmesinde önemli rol oynamıştır.

Günümüzde posta idareleri mektubun yanı sıra kargo, elektronik ticaret, finansal hizmetler sunarken, sektörle bağlantılı yenilikçi diğer kavramları da tartışmaktadır.  Bizler de KKTC Posta Dairesi'nin verdiği hizmetleri çağa uygun hale getirip daha da ileri düzeye taşıma gayreti içerisindeyiz.

PANDEMİ VE DEPREM DÖNEMİ

KKTC Posta Dairesi, geçtiğimiz son birkaç yılda yaşanan talihsiz olaylar karşısında başarılı bir sınav vermiştir. Dairemizin Kovid 19 salgını sırasında internet üzerinden yapılan alışverişe sunduğu hizmet ve Kahramanmaraş Depremi sonrasında yardımların ulaştırılmasına koyduğu katkı, günümüzde posta hizmetinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir.

KADIN KOOPERATİFLERİNİN ÜRÜNLERİ POSTA DAİRESİ ARACILIĞIYLA DÜNYAYA AÇILIYOR

Posta Dairesi, gelecekte de ürünlerimizin dünyaya pazarlanmasında önemli bir rol oynayacaktır. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) ile hazırlanan protokol ile kırsal kesimdeki kadınlarımızın oluşturduğu kooperatifler tarafından üretilen ürünler, Posta Dairesi aracılığıyla PTT AVM üzerinden küresel pazara açılacak. Bu projenin kırsal kalkınma ve ülke ekonomisine yapacağı katkıyı fazlasıyla önemsiyoruz. Tüm dünyaya KKTC pullu zarflar giderken, bundan böyle KKTC pullu koliler de ulaşacak.

“DÜNYA İLE BİRLİKTE YÜRÜYORUZ”

Küresel posta idareleri ile birlikte KKTC Posta Dairesi'nin hizmetlerinin evrilmesinde 9 Ekim 1874 tarihinde hayata geçirilen Dünya Posta Birliği'nin [Universal Postal Union-UPU] büyük payı vardır. Posta hizmetleri ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor, dünya ile birlikte yürüyoruz. Bu vesile ile Posta Dairesi çalışanlarımızın 9 Ekim Dünya Posta Gününü kutlar, verdikleri hizmet nedeniyle teşekkür ederim.”

Print
Yayınlanma tarihi: Eki 8, 2023,
Haber Kategorisi: Haberler, Posta Dairesi,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

Web :www.posta.gov.ct.tr

Telefon :
+90 392 228 59 82

Fax :
+90 392 228 86 18

E-Posta : info.posta@kamu.ct.tr