Posted: Oca 24, 2019

VDSL HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLANDI

Lefkoşa, Gönyeli, Haspolat ve Girne’de bazı bölgelerde VDSL hizmeti verilmeye başlanmıştır. ADSL’den çok daha yüksek hızlara ulaşılabilen VDSL teknolojisinden yararlanmak için santralden uzaklığın 1 km’yi geçmemesi gerekmektedir. VDSL teknolojisinde indirme hızı maksimum 100Mbit/s yükleme hızı da 50 Mbit/s seviyelerine kadar çıkabilmektedir. ADSL hizmetinde olduğu gibi hem telefonunuzu hemde internet aynı anda kullanılabilecektir.

Devamı
Posted: Kas 19, 2018

İNŞAATLARIN TAMAMLANMASININ ARDINDAN SINIR KAPILARI BÖYLE GÖRÜNECEK

Kısa süreli çalışmaların ardından geçici altyapısı tamamlanan Derinya ve Aplıç sınır kapıları, 12 Kasım 2018’de karşılıklı yaya ve araç geçişine açılmıştı. Geçen süre içerisinde kapılardan karşılıklı geçişlerde yoğunluk yaşanmış ve geçiş noktalarının kuzeyindeki altyapı yetersizliği göze çarpmıştır.

Devamı
Posted: Eyl 28, 2018

DERİNYA VE APLIÇ’IN GEÇİŞLERE AÇILMASI İÇİN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARIN SONUNA GELİNDİ

KKTC ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasındaki 6 ve 7. sınır kapısı olacak olan Derinya ve Aplıç’ın araç ve yaya trafiğine açılması için yapılan çalışmaların sonuna gelindi.


Devamı
Posted: Ağu 3, 2018

KONUŞMA ÜCRETLERİNDEKİ TÜM TENZİLATLAR KALKTI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın Türk Telekom’la geçen ay yenilediği protokolün ardından, Telekomünikasyon Hizmetleri Ücretleri ve Uygulama Tüzüğü’nde değişiklikler yapılarak, internet toptan fiyatlarında güncellemeye gidildi.

Devamı
Posted: Tem 12, 2018

ATAKAN: "TOPTAN İNTERNET FİYATLARINI YARIYA İNDİRİYOR, HIZI 6'YA KATLIYORUZ"

Telekomünikasyon Dairesi ile Türk Telekom, KKTC’deki internet kapasitesinin ve kalitesinin artırımı konusunda protokol imzaladı. Protokole Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile Türk Telekom CEO’su Paul Doany imza koydu.  

Devamı
RSS
12


Web : www.telekom.gov.ct.tr

Telefon : +90 392 444 1 444

E-Posta : info.telekom@gov.ct.tr